Priorytety

Ponieważ kłopotliwe dzieci muszą poświęcić więcej wysiłku, by sprostać zadaniom stawianym przez otaczający je świat, należy im bardzo starannie dobrać kolejność priorytetów. Rodzice muszą wystrzegać się błędu polegającego na rozpraszaniu ich uwagi drobniejszymi sprawami! W pewnych sprawach związanych z dyscypliną, planem dnia, bezpieczeństwem i grzecznością nie ma dyskusji. Dziecko musi iść do szkoły, nie może bawić się na ulicy ani robić krzywdy innym dzieciom. Nad innymi zagadnieniami można się zastanowić. Do ciebie należy ukrócenie walk o trywialne sprawy, a skoncentrowanie się na tym, co najważniejsze.
To, co najważniejsze Bez wątpienia do tej kategorii należeć będą zasady bezpieczeństwa. Musisz je swemu dziecku wpoić, nadzorując wszelkie zabawy dopóty, dopóki nie zacznie samo ich przestrzegać. Wbij mu raz na zawsze do głowy, że nie wolno krzywdzić rówieśników ani narażać ich na niebezpieczeństwo. Te dzieci, które wyrażają swój gniew w sposób fizyczny, muszą przede wszystkim nauczyć się przestrzegać nakazu, że nie wolno nikogo uderzyć.

Witaj na moim portalu o polityce! Znajdziesz tutaj rozwinięcie wielu tematów związanych z polityką i społeczeństwem. Zapraszam do czytania!
Wszelkie prawa zastrzeżone (C)