Konieczność stałego pilnowania

Greg nie lubi bawić się sam, nie chce przebywać tylko we własnym towarzystwie, a kiedy się nudzi, staje się ponury, zaczyna na wszystko źle reagować. Ale Greg rozkwita w szkole. Jest dzieckiem, które uwielbia poniedziałki, gdyż oznaczają dla niego początek tygodnia pełnego zajęć, spraw będących wyzwaniem, towarzystwa innych dzieci. Greg najlepiej czuje się w szkole, Ellen – w domu. Uciążliwe dzieci, tak jak wszystkie inne, różnie reagują na różne środowiska, jednak ich zachowanie jest bardziej zróżnicowane, ponieważ mocniej opiera się na systemie zakazów i nakazów. Może być więc gorsze o pewnych porach dnia, wśród
rówieśników, w obliczu określonych zadań. To, jakie okoliczności sprawiają najwięcej kłopotów twemu dziecku, jest sprawą indywidualną, niemniej istnieją pewne czułe punkty wspólne dla większości trudnych kilkulatków. Ten rozdział poświęcony jest rozpoznawaniu i znajdowaniu wyjścia z takich sytuacji.

Witaj na moim portalu o polityce! Znajdziesz tutaj rozwinięcie wielu tematów związanych z polityką i społeczeństwem. Zapraszam do czytania!
Wszelkie prawa zastrzeżone (C)