KŁOPOTY DNIA CODZIENNEGO

Większość dzieci najlepiej czuje się w domu, niemniej to właśnie w zwykłych, codziennych czynnościach uciążliwe dzieci pokazują, na co je stać. Mało tego – niektóre z nich, jak to ma miejsce w przypadku Grega, rezerwują swe najgorsze zachowania właśnie dla domowników.Ubieranie:
SYTUACJA: Uparta córka jest niezadowolona ze sposobu, w jaki zaplotłaś jej włosy. Obstaje przy twierdzeniu, że zrobiłaś to źle, i domaga się ponownego uczesania. Próbujesz więc jeszcze raz, ale jej się wciąż nie podoba.
CO ZROBIĆ: Uparte dzieci często zamieniają drobne utarczki w wielkie bitwy. Kiedy dochodzi do takiej sytuacji, wiedz, że tak naprawdę wcale nie chodzi o warkoczyki, lecz o obstawanie przy swoim.
Jednorazowa zmiana fryzury nikomu nie zrobi krzywdy, ale jeśli dziecko nalega na ponowne zaplecenie włosów, pamiętaj, że byłaby to tylko strata czasu i energii. Możesz chcieć okazać zrozumienie, lecz jednocześnie musisz być stanowcza: „Nie widzę niczego złego w tych warkoczykach, choć wiem, że trudno ci przestać prosić mnie o poprawienie uczesania. Jednak ta metoda do niczego nie prowadzi. Masz do wyboru: albo je zostawimy, albo rozplotę ci włosy i sama się uczeszesz tak, jak chcesz”.

Witaj na moim portalu o polityce! Znajdziesz tutaj rozwinięcie wielu tematów związanych z polityką i społeczeństwem. Zapraszam do czytania!
Wszelkie prawa zastrzeżone (C)